Aida Arnautović postavila novi državni rekord, seniori SK Sarajevo drugi u Sloveniji

Proteklog vikenda u Trzinu, Slovenija održano je veliko Međunarodno takmičenje Walther Cup i 24. Skirca Borisa Paternosta.

Na ovom takmičenju nastupli su najbolji strijelci i ekipe iz 11 zamalja, a BiH je predstavljao Streljački klub Sarajevo. Takmičari SK Sarajevo su i ovaj put postigli zapažene rezultate.

\"\"

Aida Arnautović je i u pojedinačnom nastupu imala zapažen rezultat. Postavila je novi državni rekord za juniorke od 619,2 kruga te je na taj  način povećala svoj stari državni rekord za više od dva kruga. Ovaj rezultat donio joj je visoko 13. mjesto u veoma jakoj seniorskoj konkurenciji.

\"\"

Seniorska ekipa u gađanju puškom osvojila je drugo mjesto, dok je ekipa Mix team Arnautović Aida/Nedžad Džanković osvojila treće mjesto uz postavljeni novi državni rekord.

\"\"

Disciplina Mix team se gađa u parovima, muški i ženski strijelac. Iz osnovnog dijela u polufinale se kvalifikuje osam najboljih parova koji kasnije gađaju za ulazak u mečeve za medalje. Naš par Arnautović/Džanković je u borbi za bronzanu medalju na Walther Cupu gađao protiv vrlo iskusnog Slovačkog para i prvi stigao do 16 osvojenih bodova koliko je potrebno osvojiti za pobjedu. U polufinalnom takmičenju Arnautović/Džanković su postigli novi državni rekord od 411,5 krugova.